Jakie oprogramowanie do firmy?

Oprogramowanie dla firm

Wsparcie branży IT w działalności współczesnych przedsiębiorstw jest niezbędne. Rozwój technologii przenosi wiele zadań firm w przestrzeń świata cyfrowego. Dlatego też bez odpowiednich narzędzi dzisiejsze firmy nie są w stanie dobrze prosperować, a nawet utrzymać się na rynku, którego konkurencyjność wzrasta z dnia na dzień.

Oprogramowanie komputerowe dla firm – zadania

Przedsiębiorstwa małe, średnie, czy duże potrzebują specjalistycznego oprogramowania komputerowego, które usprawni wszystkie procesy wewnątrz firmy. System, który doskonale sprawdzi się w firmie powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa. Konieczne jest określenie konkretnych potrzeb i oczekiwań całego zespołu odnośnie oprogramowania. Nie można również zapominać, iż głównym celem działalności firmy jest klient. To na niego nakierowane muszą być wszystkie procesy, a co za tym idzie wybrany system musi usprawniać te czynności.

Nadrzędne zadania jakie powinno spełniać dobre oprogramowanie, to:

 • Wspierać budowanie dobrej relacji z klientem,
 • Gromadzić i porządkować niezbędne dane oraz usprawniać do nich dostęp,
 • Wspierać procesy sprzedażowe oraz sprawnie zarządzać nimi,
 • Wspierać działania marketingowe i promocyjne,
 • Wspierać przygotowanie odpowiedniej oferty dla poszczególnych klientów,
 • Wspierać zarządzanie czasem pracy i wykonywanymi zadaniami,
 • Wspierać obsługę klienta,
 • Wspierać zarządzanie kampaniami reklamowymi, prognozowaniem rynku itp.,
 • Kontrolować procesy w firmie,
 • Integrować narzędzia technologiczne,
 • Synchronizować gromadzone dane,
 • Wspomagać handel w przestrzeni internetowej,
 • Umożliwiać pracę w terenie (dostęp przez urządzania mobilne),
 • Zapewniać bezpieczeństwo przepływu informacji i zarządzania danymi oraz minimalizować zagrożenie wykradania danych.Wymienione cechy są niezbędne w działaniu najlepszych systemów IT wspomagających zarządzanie firmą.

Darmowe czy płatne?

Proponowane oprogramowania dla firm można dostać w wersji zarówno bezpłatnej, jak i płatnej. Systemy bezpłatne często wystarczają pewnym użytkownikom, jednak ich wadą jest brak możliwości rozbudowania w miarę rozwoju firmy oraz brak wsparcia programistów.

W takim wypadku firma może dość do etapu, kiedy użytkowane oprogramowanie może być niewystarczające i trzeba będzie przejść na opcję płatną. Takie przejście może wiązać się z problemami wdrożenia nowego systemu, konieczności ponownego szkolenia pracowników oraz przyzwyczajania się do nowego oprogramowania.

Dodatkowo oprogramowania działające na licencjach Open Source mogą niedostatecznie zapewniać bezpieczeństwo, przez co firma narażona będzie na wykradanie danych.

Podsumowując: oprogramowania darmowe są opcją, ale tylko dla pewnego sektora. Konieczne jest określenie potrzeb oraz zagwarantowanie dodatkowych systemów bezpieczeństwa danych. Patrząc perspektywicznie warto jednak zainwestować w system dający się rozbudowywać oraz zapewniający pełne bezpieczeństwo baz danych.

Kompleksowe rozwiązania CRM

Jednym z najbardziej skutecznych systemów dla firm jest system CRM. Działanie CRMów ukierunkowane jest przede wszystkim na klienta oraz komunikację pomiędzy firmą a klientem. System spełnia wszystkie warunki funkcjonalności. Do tego jest to platforma otwarta dająca się rozbudowywać wraz z potrzebami wynikającymi z rozwoju przedsiębiorstwa.

System ten bez problemu integruje się z innym oprogramowaniem oraz aplikacjami, a przede wszystkim z systemem ERP (enterprise resource planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa). CRM to kompleksowe rozwiązania dla każdego przedsiębiorstwa.

Wersja demonstracyjna GoNet CRM

Możliwości systemu CRM dla firm mogą być przetestowane dzięki ofercie firmy GoNet. Dostawca proponuje darmową wersję DEMO dla przedsiębiorców. Wersja jest gotowa do pobrania za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie firmy GoNet: http://www.gonetcrm.pl/demo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *